STK a měření emisí pro čtyřkolky (traktor T3b)

Aktuální situace a vývoj legislativy a také přístup dovozců a prodejců čtyřkolek nás přiměl k rozšíření našich služeb. Nově jsme schopni zajistit měření emisí a technickou prohlídku také pro čtyřkolky, které jsou schválené a registrované v technickém průkazu jako traktor kategorie T3b. Jedná se především o čtyřkolky značek CF Moto, TGB, Linhai, CAN AM a další.

Cena této služby byla od běžných traktoru odlišena zejména kvůli specifikacím prohlídky. Doposud se nepočítalo s měřením traktoru se zážehovými motory, a proto jsme se kvůli těmto strojům museli vybavit mobilním analyzátorem výfukových plynů. U většiny těchto specifických „traktorů“ se také jedná o řízené systémy s palubním diagnostikou v režimu OBD a protokoly ISO, takže taktéž probíhá při měření emisí komunikace s řídící jednotkou stroje, čtení paměti závad a další. Tato specifika strojů na nás kladla vysoké nároky v oblasti komunikace s výrobci strojů, aktualizace softwaru, vybavení rozhraní a redukcí a vývoj firmware v emisních čtečkách tak, abychom plnili podmínky zákona a platné legislativy.

Jak kontrola probíhá?

Při samotné technické prohlídce musíme ke čtyřkolkám přistupovat jako k traktoru. Prohlídka tedy probíhá mobilním způsobem venku na schválené ploše krajským úřadem. Součástí prohlídky je mimo jiné brzdná zkouška pomocí decelometru a další náležitosti dle metodiky prohlídek traktorů.

Pozor na nálepku maximální rychlosti

Na prohlídku se prosím vybavte nálepkou maximální konstrukční rychlosti „vašeho traktoru“, která je zpravidla 50 – až 80km/h. Údaj naleznete ve velkém technickém průkazu, zpravidla řádek č. 48.

Nově také platí, že traktory s konstrukční rychlostí nad 50km/h mají platnost technické prohlídky na dva roky, což je v tomto případě aplikováno také na čtyřkolky kategorie T3b.

Na traktory kategorie T3b není kladen požadavek na ochranný rám.

Ceník

Pro objednání použijte telefon, případně e-mail uvedený níže.

Chcete se objednat nebo na něco zeptat?

Jsme zde jen pro Vás. Nebojte se nám v případě jakýchkoliv dotazů zavolat.

+420 731 154 219

honza@stk-proprajzaky.cz

Jandova 68, 748 01 Hlučín-Darkovičky